Home  /  Gallery  /  Images  /  MALHAAR INTRA -SECTION SOLO SONG COMPETITION

MALHAAR INTRA -SECTION SOLO SONG COMPETITION

EVENT          : -  ‘ MALHAAR ‘ INTRA-SECTION  SOLO SONG COMPETITION

DAY, DATE  : - 5th SEPTEMBER 2017

VENUE          : - AMPHITHEATRE

The result of Intra-Section Solo Song Competition are as follows:

S.NO

NAME

CLASS & SECTION

POSITION

  1.  

Namya Kapoor

III Rhine

1st

  1.  

Aarav Gurkhoo

III Indus

2nd

  1.  

Aaditri Sharma

III Indus

3rd

  1.  

Ashlessha Jain

III Amazon

3rd

  1.  

Aaliya Hoda

III Niger

Consolation

  1.  

Twisha

III Brahmaputra

Consolation

  1.  

Gopika R Menon

IV Wular

1st

  1.  

Aarav Sharma

IV Pangong

2nd

  1.  

Malishka Khurana

IV Mansarovar

3rd

  1.  

Sharanya Mishra

IV Vostok

Consolation

  1.  

Prisha Arora

IV Pushkar

Consolation

  1.  

Anugrhiaprada V Goel

IV Michigan

Consolation

EVENT          : -  ‘ MALHAAR ‘ INTER- HOUSE SINGING COMPETITION

DAY, DATE  : - 15th SEPTEMBER 2017

VENUE          : - AMPHITHEATRE

Results of ‘Malhaar – Inter- House Singing Competition [Group] ‘are as follows:       

HOUSE: ALEXANDRIA

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

  1.  

Vaishnavi Singh Rana

III Ganges

  1.  

Mannat Sharma

III Amazon

  1.  

Sharanya Mittal

III Amazon

  1.  

Kaashvi Arora

IV Ontario

  1.  

Nayonika Mohanty

IV Wular

  1.  

Ekansh Sabharwal

IV Vostok

  1.  

Yashvi Sanger

IV Superior

HOUSE : PISA

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

  1.  

Eshika Goyal

III Niger

  1.  

Shagun Gupta

III Brahmaputra

  1.  

Moksha Bisht

III Brahmaputra

  1.  

Mohammad Hussain

III Rhine

  1.  

Aarav Mehra

IV Niagara

  1.  

Diva John

IV Monge

  1.  

Aryan Shadilya

IV Monge

  1.  

Nandini Gupta

IV Michigan

HOUSE : TAKSHILA

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

  1.  

Aadyant Gupta

III Indus

  1.  

Amay Garg

III Ganges

  1.  

Aarika Rustagi

III Kaveri

  1.  

Vijasvya Sarna

III Kaveri

  1.  

Adhishri Jhalani

IV Mansarovar

  1.  

Anushka Dhiman

IV Niagara

  1.  

Olipriya Sharma

IV Michigan

  1.  

Utkarsh Pahiya

IV Superior

HOUSE : NALANDA

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

  1.  

Manomay Sharma

III Kaveri

  1.  

Abbas Raza

III Kaveri

  1.  

Geet Sahai

III Ganges

  1.  

Sanavi Pandita

III Mississippi

  1.  

Sana Mahajan

IV Niagara

  1.  

Farah Uddin

IV Ontario

  1.  

Suhaan Suneja

IV Monge

  1.  

Siona Shah

IV Niagara

Alexandria House emerged the winners