Home  /  Gallery  /  Images  /  INTER- HOUSE SWIMMING COMPETITION [CLASSES III and IV]

INTER- HOUSE SWIMMING COMPETITION [CLASSES III and IV]

EVENT          : -  INTER- HOUSE SWIMMING COMPETITION

DAY, DATE  : - WEDNESDAY, 6th SEPTEMBER 2017

CLASS           : - IV

VENUE          : - SWIMMING POOL

Inter -House Swimming Competition was held in various categories. The results are as follows:

BOYS

Category: 25 m; Free Style

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Adhiraj Singh

IV Monge

Takshila

1st

Category: 50 m; Free Style

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Adhiraj Singh

IV Monge

Takshila

1st

Category: 25 m; Back Stroke

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Amy Dhyani

IV Monge

Nalanda

1st

2.

Atiksh Rai

IV Victoria

Takshila

2nd

Category: 4x 25 m; Free Style Relay

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Satvik Mehndiratta

IV Angel

Pisa

1st

2.

Shiven Kapoor

IV Ontario

Pisa

1st

 

 

 

 

 

1.

Amy Dhyani

IV Monge

Nalanda

2nd

 

 

 

 

 

1.

Atiksh Rai

IV Victoria

Takshila

3rd

GIRLS

Category: 25 m; Free Style

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Siyona Shah

IV Niagara

Nalanda

3rd 

2.

Tanvi Bhati

IV Monge

Nalanda

4th

Category: 50 m; Free Style

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Siyona Shah

IV Niagara

Nalanda

4st

Category: 25 m; Back Stroke

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Tisha Gupta

IV Pushkar

Takshila

3rd

Category: 4x 25 m; Free Style Relay

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Tisha Gupta

IV Pushkar

Takshila

1st

 

 

 

 

 

1.

Tanvi Bhati

IV Monge

Nalanda

2nd

 

 

 

 

 

1.

Kaashvi Arora

IV Ontario

Alexandria

3rd

2.

Tanya Bhati

IV Monge

Alexandria

3rd

 

 

 

 

 

1.

Riya Pandhy

IV Victoria

Pisa

4th

2.

Navya Gupta

IV Victoria

Pisa

4th

3.

Ada Mahajan

IV Mansarovar

Pisa

4th

EVENT          : -  INTER- HOUSE SWIMMING COMPETITION

DAY, DATE  : - WEDNESDAY, 20th SEPTEMBER 2017

CLASS           : - III

VENUE          : - SWIMMING POOL

Inter- House Swimming Competition was held in various categories. The results are as follows:

BOYS

Category: 25 m; Free Style

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Anshuaman Nagar

III Nile

Takshila

1st

2.

Yashas Suri

III Ganges

Pisa

2nd

3.

Jay Joshi

III Avon

Takshila

3rd

4.

Sri Surya Sivaswamy

III Volga

Nalanda

4th

 

Category: 50 m; Free Style

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Samanyu Wadhawan

III Ganges

Nalanda

1st

2.

Aadit Kumar

III Kaveri

Pisa

2nd

3.

Soham Rai

III Kaveri

Alexandria

3rd

4.

Anshuman Nagar

III Nile

Takshila

4th

Category: 4x 25 m; Free Style Relay

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Tanish Dube

III Amazon

Pisa

1st

2.

Yashas Suri

III Ganges

Pisa

1st

3.

Aadit Kumar

III Kaveri

Pisa

1st

4.

Shajal

III Avon

Pisa

1st

 

 

 

 

 

1.

Sarthak

III Nile

Nalanda

2nd

2.

Sri Surya Sivaswamy

III Volga

Nalanda

2nd

3.

Neer Gupta

III Volga

Nalanda

2nd

4.

Samanyu Wadhawan

III Ganges

Nalanda

2nd

 

 

 

 

 

1.

Suham Rai

III Kaveri

Alexandria

3rd

2.

Darsh Kapoor

III Niger

Alexandria

3rd

3.

Yashas Anand

III Avon

Alexandria

3rd

4.

Mohd Affan Binriyaz

III Ganges

Alexandria

3rd

GIRLS

Category: 25 m; Free Style

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Samriddhi Arora

III Kaveri

Takshila

1st

2.

Taneesha Agarwal

III Avon

Takshila

2nd

3.

Sharanya Mittal

III Amazon

Alexandria

3rd

4.

Nivitta Taneja

III Volga

Pisa

4th

Category: 50 m; Free Style

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Khushi Agarwal

III Kaveri

Pisa

1st

2.

Manya gupta

III Amazon

Pisa

2nd

3.

Sara Agarwal

III Avon

Alexandria

3rd

4.

Nivedita Singh

III Brahmaputra

Alexandria

4th

Category: 4x 25 m; Free Style Relay

S.NO

NAMES

CLASS & SECTION

HOUSE

POSITION

1.

Khushi Agarwal

III Kaveri

Pisa

1st

2.

Navya Gupta

III Amazon

Pisa

1st

3.

Siya Bisht

III Niger

Pisa

1st

4.

Nivita Taneja

III Volga

Pisa

1st

 

 

 

 

 

1.

Krithya Gupta

III Niger

Alexandria

2nd

2.

Nivedita Singh

III Brahmaputra

Alexandria

2nd

3.

Sara Agarwal

III Avon

Alexandria

2nd

4.

Sharanya Mittal

III Amazon

Alexandria

2nd

 

 

 

 

 

 

1.

Alisha Yadav

III Amazon

Takshila

3rd

2.

Anika Kumar

III Mackenzie

Takshila

3rd

3.

Tanesha Agarwal

III Avon

Takshila

3rd

4.

Samriddhi Arora

III Kaveri

Takshila

3rd

 

 

 

 

 

1.

Nysa Sharma

III Niger

Nalanda

4th

2.

Samaira

III Nile

Nalanda

4th

3.

Anushka

III Indus

Nalanda

4th

4.

Amya

III Amazon

Nalanda

4th